Karel Telefon Santralleri Satış-Montaj-Teknik Servis

 

TELEFON SANTRALİ

Telefon santrali belli sayıdaki dış hatları, iç hatlara bağlamaktır. Arama sınırlamaları, çağrı yönlendirmeleri yapmak, çağrıyı beklemeye almak, dahili aboneler arasında aktarmak ve bekleme müziği çalmak gibi ek özellikler de sunabilir.

Telefon Santralilerinin asli görevi belirli sayıdaki dış hatları genelde daha fazla ama gene sınırlı sayıdaki içhatlara yönlendirmektir. Buna ek olarak telefon santralleri arama sınırlamaları ve yönlendirmeleri yapmanın haricinde, çağrıyı beklemeye almak, aktarmak, robot operatör görevleri ve bekleme müziği çalmak gibi ek özellikler de ihtiva ederler.

Sesli Mesaj (Voicemail) ve İnteraktif Sesli Cevap (IVR) telefon santrallerinin temel özellikleri arasında olmasada çoğu santral üreticisi bunları ayrı paket olarak satışa sunarlar.

IP Telefon Santralleri

Telesis, Karel ve Multitek telefon santralları paket ve devre anahtarlama teknolojilerini beraber barındıran IP PBX santral modelleri vardır. Telesis Santrallarda entegre 10/100 BaseT ethernet port bulunur. Port üzerinden H.323, SIP standartlarında VoIP haberleşmesi yapmak mümkündür.

 

 

 

Hizmetlerimiz